Unikátní obrazová publikace berounského fotografa Vladimíra Kasla představuje průřez hudební produkcí klubu Labe v Hořovicích, který vznikal během patnácti let. Na uměleckých snímcích je zachyceno více než sedm desítek hudebníků, zpěváků a kapel, kteří prošli touto legendární klubovou scénou. Výpravná fotografická kniha nese název Hudba v Labi. Knihu je možné zakoupit v řadě internetových obchodů (např. zde: dobredarky.cz) nebo u dobrých knihkupců.
Vladimír Kasl na svých snímcích zachycuje atmosféru koncertů muzikantů a hudebních uskupení, jakými jsou například: Akutní potřeba / Akrobat / Dan Bárta & Illustratosphere / Iva Bittová / BlueGround & Klára / Brass Band / Cartonnage / Cop / Debustrol / Laco Deczi & Celula New York / Doctor P.P. / Echoes of Pink Floyd / Fleret / Folimanka Blues / Garage & Tony Ducháček / Horkýže Slíže / Hudba Praha band/ IKEM band / Imodium / Jananas / Pavlína Jíšová / Martin Kratochvíl / Tomáš Kočko & Orchestr / Václav Koubek / Krausberry / La Fanka / Rudy Linka / Tomáš Linka / Mig 21 / Vladimír Mišík / Mňága a Žďorp / Mydy Rabycad / Neřež / Nezmaři / Odyssea / Oldáš / Pakostra / Miroslav Paleček a Ivo Jahelka / Papavero / Peshata / Plastic people of the Universe / Barbora Poláková / Přelet M. S. / P.U.B. / Půl dechu do měchu / ROOT / Rybičky 48 / Miki Ryvola / Sestry Havelkovy / Sex Deviants / Skyline / Jan Spálený/ Špejbls Helprs / S.P.S. / Jiří Stivín / Tleskač / Totální nasazení / Trapas / UDG / Vladivojna La Chia / Vltava / Vypsaná fixa / Whitesnake Revival / Wohnout / Yellow Sisters / Zrní…
O autorovi fotografií
Vladimír Kasl se narodil se v roce 1949. Od roku 1986 žije v Berouně, pracuje jako dětský lékař. Fotografií se vážněji zabývá od roku 1999, je členem volného sdružení fotografů Berounští Fotorici. Častými náměty jeho fotografií jsou městská krajina, reportáže z cest a hudebních a společenských akcí. Své fotografie představil na patnácti společných výstavách (nejčastěji s Fotoriky) a na pětadvaceti samostatných výstavách. Jeho fotografie jsou zastoupeny v řadě soukromých sbírek a to nejen v Čechách. Dále také v Městské galerii v Berouně nebo ve sbírce města Goslar v Německu. V hudebním klubu Labe v Hořovicích fotil koncert poprvé dne 19. dubna v roce 2007. Tato práce zcela zásadně změnila jeho přístup k fotografování. Od té doby dokumentuje kulturní akce v Labi v podstatě pravidelně. Za více než dvanáct let tak zachytil stovky akcí na tisících fotografií. S výběrem jeho mnohaletého pracovního úsilí se teď můžete seznámit i vy právě v této knize.
O autorovi projektu
Jaroslav Vince Pospíšil je profesionální grafik, výtvarník a ilustrátor. Autor interiéru hudebního klubu Labe, autor knihy Legenda jménem Cop. Do klubu Labe chodím rád už od jeho vzniku. Zažil jsem tam ohromné množství nezapomenutelných chvil. Posledních asi deset let jste nemohli přehlédnout na akcích v Labi seriózního člověka, který svým fotoaparátem neúnavně dokumentoval snad každou akci. Samozřejmě mluvím o Vláďovi Kaslovi. Mnoho jeho fotografií bylo k vidění na výstavách přímo v Labi, některé tam zdobí interiér restaurace natrvalo. Přestože ve svých fotografiích ani zdaleka nezachycuje celé dvacetileté období klubu, je moc dobře, že tato dokumentace existuje. Jenže k čemu dokumentace, která je ukrytá doma v počítači, skrytá před zraky veřejnosti? Protože mám jeho fotografie rád, přišlo mi líto, že se fotografie nedostanou k lidem. Proto jsem jednou Vláďu oslovil s tím, že si myslím, že by bylo fajn, kdybychom udělali knihu s výběrem jeho fotek z Labe. Slovo dalo slovo a po mravenčí práci vznikla nakonec kniha, kterou právě držíte v ruce. Jsem za ni moc rád a věřím, že si najde příznivce i mezi návštěvníky klubu, muzikanty a dalšími fandy. Pojďme si tedy společně připomenout neopakovatelnou atmosféru koncertů v Labi, které svým objektivem Vláďa Kasl zvěčnil.