Když nemůžou návštěvníci za kulturou do muzea, vydává se umění za nimi. Jedna z výloh Jenštejnského domu, která je jinak běžně používána pro prezentaci aktuálních výstav Muzea Českého krasu, se proměnila improvizovanou minigalerii. Přímo na berounském náměstí tak máte možnost prohlédnout si díla místních výtvarníků.
„Výloha byla po skončení výstavy Fenomén Merkur nevyužitá, otevření muzea a konání dalších výstav je nejisté. Jsme rádi, že alespoň v omezené míře můžeme tímto způsobem udržovat kontakt s veřejností a dát tak najevo, že činnost muzea neustala ani v době covidu,“ uvedla Mgr. Lenka Stelšovská, produkční MČK. Prezentace děl regionálních výtvarníků se ve výloze budou střídat po čtrnácti dnech. Úvodní výstava představuje díla Jana Kobyláka, který se zaměřuje na ztvárnění přírody.
Jan Kobylák, narozený 24. 8. 1949 v Kolíně, profesí autorizovaný stavitel. Jeho koníčkem jsou entomologie, cestování a malování odborných ilustrací (zejména hmyzu) a obrazů. Ilustruje převážně technikou olejomalby na sololitové desky se silnou šepsovou podkladovou vrstvou. Tento postup umožňuje případné opravy podle námitek odborníků. Jeho ilustrace vyšly v mnoha odborných i populárních časopisech u nás i v zahraničí i v několika odborných knihách. Od roku 1990 vystavoval své obrázky a ilustrace na mnoha
výstavách, většinou v regionálních muzeích a galeriích – v ČR i za hranicemi.
V dalších týdnech budou k vidění výtvory žáků ZUŠ Václava Talicha pod vedením Andrey Borovské, následně pak Kameela Macharta a Tomáše Petříčka. Pokud se i vy řadíte mezi regionální výtvarníky a máte zájem představit svá díla v těchto prostorách, kontaktujte produkci muzea: produkce@muzeum-beroun.cz, 601374205.
P.S. Muzeum si vyhrazuje právo cyklus „výstav“ kdykoliv přerušit či ukončit a nezveřejňovat bezpodmínečně všechna nabídnutá díla.