Před pěti lety postihla Beroun katastrofa v podobě vzbouřených vod řeky Berounky. Když začala voda ustupovat, naskytl se smutný pohled na devastované město. Dnes bychom však po následcích velké vody hledali stopy jen těžko. Jedním z nejviditelnějších kroků, kterými vedení města vracelo Berounu opět to, co mu Berounka vzala, bylo vybudování nové pěší lávky ve směru na autobusové nádraží.
Ta stará nevydržela nápor vody a v úterý 13. srpna 2002 se rozpadla (na snímku vlevo). Stavba nové lávky byla za vydatné pomoci z evropských fondů dokončena v roce 2003 a celkové náklady na její výstavbu se vyšplhaly k částce téměř půl milionu eur a Evropská unie přispěla částkou 300.000 eur. Stavba je unikátní svým hydraulickým systémem, který umožní její zvednutí v případě povodně.
Další významnou investicí byla i změna tváře Husova náměstí. O této úpravě bylo uvažováno již dříve, ale škody spáchané povodní a nutnost vrátit městu jeho dřívější lesk tyto plány urychlily. Rekonstrukce náměstí si do dnešní podoby vyžádala mnohamilionové náklady.
S likvidací následků povodně souvisela i celá řada méně výrazných – ale neméně potřebných – investic, díky nimž je dnes Beroun v lepším stavu, než byl před rokem 2002.